Diğer

İlk Down Sendromlu Üniversite Mezunu, Yazar, Eğitmen ve Aktör: Pablo Pineda

Engellere rağmen başarılara koşmak kolay değil. Hayat bir hayli zorken bir de önümüzde engeller olunca motivasyonumuzu kaybedebiliyoruz. Pablo Pineda bizlerin aksine hedeflerine doğru emin adımlarla koşarak kimsenin yürümediği bir yolda ilerledi. İlkleri başaran Pablo Pineda’nın hikayesine göz atalım.

İlklerin Adamı Diyebileceğimiz Pablo Pineda 1974’de İspanya’da Doğdu.

İlk Down Sendromlu Üniversite Mezunu, Yazar, Eğitmen ve Aktör: Pablo Pineda 1

Eğitim Psikolojisi Bölümünü Bitirerek İlk Down Sendromlu Üniversite Mezunu Olmayı Başardı. Down Sendromluların Maruz Kaldığı Sıkıntıları, Tecrübelerinden Yola Çıkarak İnsanlara Farkındalık Kazandırmak İçin Savaşını Sürdürüyor Pineda.

İlk Down Sendromlu Üniversite Mezunu, Yazar, Eğitmen ve Aktör: Pablo Pineda 2

”Farklı Olmak Bir Değerdir” Adında Çıkardığı Bir Çocuk Kitabı Olan Pineda, Hayatını Farklılıkları Yüzünden Dışlanmış Hisseden Bireylere Adamış Durumda.

İlk Down Sendromlu Üniversite Mezunu, Yazar, Eğitmen ve Aktör: Pablo Pineda 3

Empati Yapmanın ve Karşıdaki Kişiyi Anlamanın Önemine Her Defasında Değinen Pineda, ”Topluma Kabul Edilmek İçin Savaşmak ve Normalin Yanında Durmak Zorundasınız.” Diyor.

İlk Down Sendromlu Üniversite Mezunu, Yazar, Eğitmen ve Aktör: Pablo Pineda 4

Bu Yeteneklerinin Yanı Sıra Me Too Adlı Bir Filmde Oynayarak Goya Ödülüne de Layık Görüldü. Bu Şekilde Down Sendromu Olan İlk Ödüllü Aktör Olmuş Oldu.

İlk Down Sendromlu Üniversite Mezunu, Yazar, Eğitmen ve Aktör: Pablo Pineda 5

Filmin Fragmanına Buradan Ulaşabilirsiniz:

Güncel Olarak Adecco Foundation Adına Çalışan Pineda, Down Sendromlu İnsanlar İçin İş Alanları Yaratılması İçin Çalışıyor.

Pineda’nın Adecco Adına Yaptığı Video:

Bilge Kadın

Bilgekadin.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Moda, Sağlık, Pratik Bilgiler ve Yemek Tarifleri hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan moda sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı